Metalynx® nowa marka ściernic do cięcia i szlifowania o maksymalnej wydajności!

Po akwizycji firmy Swaty Comet w roku 2015 — Weiler Abrasives jako światowy lider w produkcji narzędzi ściernych, stworzył nową markę Metalynx  oraz katalog produktów, który zawiera najnowszą serię tarcz do cięcia i szlifowania. Zaawansowana linia produktów Metalynx jest rozwiązaniem pierwszego wyboru dla producentów, niezależnie od tego czy poszukują narzędzi do cięcia, szlifowania, czyszczenia, ukosowania lub podcinania.

 

Nowa linia Metalynx rozpoczyna kompletną serię tarcz do cięcia i szlifowania, dysków lamelkowych oraz szczotek drucianych.  Wybór narzędzia marki Metalynx jest bardzo prosty, ponieważ mamy do dyspozycji linię produktów o najwyższej jakości – MAX Performance Line a także linię
o standardowej jakości – PRO Performance Line.

 

Linia MAX została wprowadzona aby maksymalizować produktywność i jednocześnie zapewnić wyjątkową żywotność oraz zdolność skrawania. Bez wysiłkowa praca z produktami linii MAX performance dedykuje ją do aplikacji ze stalą zwykłą lub nierdzewną, inconelem, tytanem czy też stopami o wysokiej zawartości niklu. W odróżnieniu do linii MAX – linia PRO zawiera gamę uniwersalnych produktów do ogólnego zastosowania w aplikacjach na stali węglowej I nierdzewnej, staliwie czy różnego rodzaju metalach.

 

Obydwie linie Metalynx są dostępne w różnych specyfikacjach aby zapewnić maksymalną wydajność niezależnie od aplikacji. Linia MAX zoptymalizowana jest pod kątem wydajności czego przykładem są cienkie tarcze do cięcia, które zapewniają szybkie i dokładne cięcie podczas gdy technologia podwójnego wzmocnienia pozwala na bardzo agresywne cięcie.  Ponadto linia MAX posiada gładką powierzchnię zewnętrzną, która redukuje tarcie a w rezultacie tego czyni cięcie bez wysiłkowym oraz zmniejsza wibracje. Odpowiednio niski poziom zanieczyszczeń produktów Metalynx czyni je dedykowanymi do stali nierdzewnej w szczególności tam gdzie producent koncentruje się na dbałości o produkowane detale. 

 

Produkty linii MAX są dostępne wersjach: MAX Ceramic – z ziarnem ceramicznym, MAX Aluminium – dedykowane do aluminium, MAX Metal -do stali czarnej i MAX Inox & Metal – jako uniwersalne do nierdzewki i stali zwykłej.  Produkty linii PRO przeznaczone do wszechstronnego zastosowania, są dostępne w wersji Metal&Inox jako uniwersalne oraz w wersji Metal jako dedykowane do zwykłej stali.   Dodatkowo  w zakres produktów Metalynx wchodzą uniwersalne ściernice przeznaczone zarówno do cięcia jak i szlifowania. Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanej, trzeciej warstwy siatki wzmacniającej, która zapewnia odpowiednią do szlifowania sztywność jednocześnie pozwalając na szybkie i wydaje cięcie.

 

 

Marka Metalynx zapoczątkowała  szeroką gamę produktów na szlifierki kątowe jak również małe ściernice na szlifierki proste a także tarcze o większych średnicach na szlifierki stacjonarne
i spalinowe oraz przecinarki. Pod marką Metalynx dostępna jest również cała gama dysków lamelkowych w wersjach MAX oraz PRO.  Lamelki o jakości MAX są dedykowane do wymagających aplikacji dla użytkowników, którzy wymagają od produktu maksymalnej produktywności oraz żywotności. Wersja PRO dedykowana jest użytkownikom, którzy poszukują jakościowych produktów do wszechstronnego użytku. Dyski lamelkowe Metalynx produkowana są z materiałów z nasypem ceramicznym lub cyrkonem w pełnym zakresie ziarnistości.

 

 

Jednym z najnowszych produktów marki Metalynx jest rozwiązanie X-LOCK – unikalny system mocowania i wymiany narzędzi na szlifierki kątowe. Jest to rozwiązanie opracowane przez naszego wieloletniego partnera – firmę Bosch. Firma Weiler Abrasives była zaangażowana w projekt tworzenia technologii a obecnie jest certyfikowanym producentem produktów X-Lock. Teraz dzięki  nowemu systemowi X-LOCK wymiana tarczy do cięcia lub szlifowania jest prosta jak nigdy dotąd – wystarczy jedno proste kliknięcie.

 

 

Najnowsza wersja katalogu Metalynx przedstawia także kompletny zakres szczotek drucianych, które służą do usuwania rdzy i zendry, czyszczenia spoin oraz podobny aplikacji wymagających użycia szczotki.  Dostępne są różne typy szczotek jak np. doczołowe, garnkowe, pędzelkowe, z mocowaniem na trzpieniu, które mogą być wykonane z drutu falistego lub splatane. Różnorodne konfiguracje szczotek w naszej ofercie zapewniają optymalną szybkość i skuteczność przy każdej pracy.

 

Szczegółowe informacje  dotyczące tarcz do cięcia i szlifowania oraz szczotek oraz dysków lamelkowych możesz uzyskać kontaktują się z nami poprzez drogą mailową:   ddrobnica@weilerabrasives.com lub telefonicznie +48 574 182 202

 

Oficjalnym dystrybutorem produktów Weiler Metalynx w Polsce jest firma:

PIK  Wawrzyńczyk, Stopiński, Gabryś spółka cywilna

52-427 Wrocław, ul. Kupiecka 10

Tel/fax: +48-71-353-88-88

Tel. kom. +48-784-622-323

Weiler Abrasives EMEA, Slovenia, E-mail: info.slovenia@weilerabrasives.com P: +386 3 7575 225, www.weilerabrasives.com/emea